Centrum pro regionální rozvoj
České republiky

Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

  • Česky
  • EnglishNovinky

20.9.2018

Navštivte Den otevřených dveří v Dačického domě v Kutné Hoře

Historické jádro Kutné Hory patří mezi památky UNESCO. Díky evropským fondům byl rekonstruován dům Mikuláše Dačického, který se tak stal vzdělávacím a prezentačním centrem světového dědictví UNESCO. Během Dne otevřených dveří se můžete seznámit s programem IROP a v soutěžích získat drobné dměny. Bližší informace uvnitř zprávy.

10.9.2018

Ve výzvě č. 86 je připraveno přes 450 milionů Kč na podporu infrastruktury v oblasti speciálního vzdělávání.

Ministerstvo pro místní rozvoj, které spravuje Integrovaný regionální operační program (IROP), vyhlásilo výzvu na podporu infrastruktury v oblasti speciálního vzdělávání sloužící k začlenění jeho žáků do hlavního vzdělávacího proudu. Pro žadatele je z Evropského fondu pro regionální rozvoj (EFRR) připraveno celkem 456 milionů korun.

4.9.2018

Aktualizace výzev č. 41 a 48 ke specifickému cíli 3.1

Řídicí orgán IROP oznamuje, že dne 31. srpna 2018 byly vydány revize výzev pro předkládání integrovaných projektů IROP ve SC 3.1, a to revize výzvy č. 41 Zefektivnění prezentace, posílení ochrany a rozvoje kulturního dědictví - integrované projekty IPRÚ a revize výzvy č. 48 Zefektivnění prezentace, posílení ochrany a rozvoje kulturního dědictví - integrované projekty ITI.

27.8.2018

Šest tisíc projektů získá dotace z evropských fondů

Již šest tisíc tuzemských projektů získalo doporučení k obdržení evropské dotace z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP). K udělení finanční podpory je doporučilo Centrum pro regionální rozvoj České republiky, které žádosti o podporu hodnotí. Doporučené projekty pokrývají širokou škálu oblastí napříč českými regiony - patří mezi ně například revitalizace kulturních památek, modernizace a obnova silnic, zefektivnění poskytování sociálních služeb nebo nová technika pro záchranné složky. Celkový finanční objem dotací EU za doporučené projekty přesahuje 88 miliard korun.

24.8.2018

Aktualizace výzev ve specifickém cíli Kultura - změny v podmínkách poskytování podpory infrastruktury malého měřítka

Řídicí orgán IROP oznamuje, že dne 20. srpna 2018 byla vydána revize výzev pro předkládání individuálních projektů IROP ve SC 3.1, a to revize výzvy č. 13 Revitalizace vybraných památek, č. 21 Muzea, č. 25 Knihovny, č. 52 Revitalizace vybraných památek II. a č. 76 Muzea II, které již byly uzavřeny pro příjem žádostí o podporu.

21.8.2018

Kde peníze z fondů EU pomáhají? Přijďte se přesvědčit na vlastní oči

Evropské fondy pomáhají realizovat malé i velké projekty po celé České republice. Zajímá vás, kde konkrétně fondy EU pomohly ve vašem regionu? Zdarma navštivte běžně nepřístupné prostory v rámci dnů otevřených dveří. Čeká vás bohatý a zajímavý doprovodný program. Přijďte se podívat, kde fondy EU pomáhají, a užít si den plný zábavy a poznání.

20.8.2018

Interreg V-A SK-CZ: Změna formálních náležitostí výzvy INTERREG V-A SK-CZ/2018/07 a INTERREG V-A SK-CZ/2018/08

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky jako řídící orgán spolu s Ministerstvem pro místní rozvoj ČR jako národním orgánem pro program Interreg V-A Slovenská republika - Česká republika zveřejňuje změnu přílohy č. 2 Manuálu přípravy a implementace projektu, který byl upravený formou metodického pokynu č. 4/2018. Více informací najdete na stránkách programu zde.

16.8.2018

Zveme vás na Výroční akci Programu Interreg V-A Česká republika - Polsko

Společný sekretariát Programu Interreg V-A - Česká republika - Polsko si vás dovoluje pozvat na Výroční akci Programu Interreg V-A Česká republika - Polsko, která se bude konat dne 20. září 2018 (14:00 - 18:30) v Kongresovém centru Aldis v Hradci Králové. Součástí Výroční akce je i Polsko-český běh přátelství, který se bude konat dne 15. září 2018 ve městě Głuchołazy, trasa Głuchołazy - Zlaté Hory - Głuchołazy (12 km).

|<  1 2 3 > >|

Archiv novinek