Centrum pro regionální rozvoj
České republiky

Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

  • Česky
  • Englishzpět

Evropské fondy na Ladronce již tuto sobotu!

Platnost od - do:
Kategorie:


8.9.2017 - 9.9.2017
Centrum pro regionální rozvoj České republiky
IROP - Integrovaný regionální operační program
Programové období 2014-2020

V sobotu 9. září se v Praze uskuteční šestnáctý ročník největšího festivalu volnočasových aktivit ve střední Evropě: LadronkaFest 2017. Návštěvníci se mohou těšit na pestrý hudební program, představení volnočasových klubů a sportovních oddílů z Prahy a okolí. Prezentaci a soutěže si kromě organizací pracujících s dětmi a mládeží připravilo i Ministerstvo pro místní rozvoj a Centrum pro regionální rozvoj České republiky. Již tradičně se můžete seznámit se světem evropských dotací hravou formou nebo zjistit více o projektech podpořených z fondů EU v rámci připravené fotovýstavy.

"Naše prezentace evropských fondů získala minulý rok na LadronkaFestu ocenění za nejlepší prezentaci. Snažit se budeme i letos, abychom ukázali návštěvníkům festivalu, kde a jak evropské fondy pomáhají. Často je to i projekt v našem blízkém okolí," uvedla Olga Letáčková, náměstkyně pro řízení sekce koordinace evropských fondů a mezinárodních vztahů.

Návštěvníci stanoviště Ministerstva pro místní rozvoj budou mít šanci se dozvědět o úspěšných projektech financovaných z evropských zdrojů, ale také o možnostech podpory pro svůj projekt. Je připraven i doprovodný program pro mladší i starší děti. Ty se mohou těšit na malování na obličej, lovení rybiček, kvízy či moderátora pana Evropu. Prezentace též připomene 60 let od vzniku Evropského sociálního fondu retro expozicí, díky které se návštěvníci budou moci přinést do 50. let minulého století.

Největší středoevropský festival volného času probíhá v parku Ladronka od 11 hodin a pokračuje až do 20 hodiny. Návštěvníci si mohou na vlastní kůži vyzkoušet různorodé aktivity, vyhrát zajímavé ceny, zhlédnout exhibice extrémních sportů či si poslechnout hudební doprovodný program. Vstup na festival je zdarma. Renovace parku a volnočasového areálu Ladronka byla v roce 2010 podpořena více jak 46 miliony Kč z evropských fondů.

Poslední aktualizace: 8.9.2017