Centrum pro regionální rozvoj
České republiky

Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

  • Česky
  • Englishzpět

Tisková zpráva - MBM FOR ARCH 2017

Platnost od - do:
Kategorie:

27.9.2017 - 31.10.2017
EEN - Enterprise Europe Network
Centrum pro regionální rozvoj České republiky

Jubilejní pátý ročník mezinárodních obchodních jednání Matchmaking business meetings (MBM) FOR ARCH se uskutečnil při stavebním veletrhu FOR ARCH na výstavišti PVA Expo Praha v Letňanech dne 22. září 2017.

Tisková zpráva ke stažení

Akci uspořádali členové sítě Enterprise Europe Network (EEN) při Centru pro regionální rozvoj České republiky a Handwerkskammer Dresden za spolupráce dalších partnerů ze sítě EEN a dalších institucí a partnerů. Maximální podporu, zázemí pro jednání i bezplatné vstupenky poskytl v rámci veletrhu FOR ARCH jeho hlavní organizátor, výstavní společnost ABF a.s.

Matchmaking - cílená obchodní jednání - jsou mezi podnikateli velmi oblíbená: jedná se o předem dohodnuté obchodní schůzky jak vystavovatelů, tak návštěvníků, pro které si firmy vybírají své partnery na základě kooperačních profilů zveřejněných v katalogu účastníků. Vzhledem k tomu, že tato jednání se zpravidla konají při veletrzích, podnikatelé tak efektivněji využijí čas zde strávený.

Do letošního ročníku MBM FOR ARCH se zaregistrovalo 83 účastníků, partnery pro jednání našlo 61 firem, z toho 32 českých a 29 zahraničních. Ze zahraničních bylo nejvíce německých - 23 zástupců, a dále to byly firmy italské, řecké, španělské, bulharské a rakouské. Během jednoho dne se uskutečnilo 258 schůzek. Pro podnikatelské schůzky mezi českými a zahraničními partnery bylo zajištěno tlumočení.

Čeští účastníci využívali možnosti konzultací na téma vysílání pracovníků a přeshraničního poskytování služeb ve stavebnictví i individuální představení činnosti přítomným zahraničním partnerům sítě EEN.

Na akci se sešly firmy ze stavebních a přidružených oborů, tedy veškeré stavební činnosti, jako zednické, betonářské, malířské práce, pokládka podlah, dodávky lešení, elektromontáže a automatizace pro průmysl a domácnosti, personální agentury, technologie pro restaurování, moderní způsoby vytápění, úsporná vnitřní vybavení budov, IT, poradenské a další firmy nabízející novinky v oblasti stavebních inovací, například 3D vizualizace. Mezi českými účastníky byly zastoupeny především malé a střední podniky. Schůzky byly zajímavé i proto, že zejména němečtí účastníci zde hledali především nové subdodavatele stavebních prací i výrobků, ale i subdodavatele pro ocelové konstrukce a strojírenskou výrobu, svářečské firmy apod.

Všichni účastníci ocenili opět perfektní organizaci a zázemí veletrhu FOR ARCH, ale i servis poskytovaný pracovnicemi EEN před akcí i během jednání, například i zajištěné tlumočení zahraničních schůzek. Z dotazníkového šetření provedeného ihned po skončení akce vyplývá, že více než 90 jednání bylo hodnoceno jako "vzájemná spolupráce již dohodnuta" nebo "vzájemná budoucí spolupráce je možná" a to jak mezinárodní, tak i mezi českými účastníky navzájem. I ti, kteří přijeli na jednání poprvé a s obavami, co je čeká, hodnotili obchodní schůzky velmi pozitivně a hovořili o smysluplnosti pořádání takovýchto setkání firem. Přinášíme několik citací z dotazníků: "Velmi dobře zorganizované schůzky, perfektní akce, nápomocní pořadatelé, super! - Velmi dobré, že firmy mají překladatele, minimálně pro upřesnění výborné! - Spokojenost ve všech směrech. Poděkování za možnost své účasti. Vše perfektní. - Výborná organizace, moc děkuji. - Velmi dobře připravená akce."

Více informací o Matchmaking FOR ARCH 2017 a profily přihlášených firem naleznete na webové stránce http://forarch2017.talkb2b.net/

Již nyní připravujeme podnikatelské setkání s německými řemeslnými firmami na rok 2018. Obchodní schůzky se uskuteční při veletrzích pro střechy, fasády, dřevo, pasivní domy - Střechy a FOR PASIV Praha, dne 9.2.2018 a opět při veletrhu FOR ARCH 2018, v září příští rok.

Mezinárodní obchodní jednání nejen pro firmy ze stavebních oborů, která pořádá síť EEN, naleznete na webové stránce: www.crr.cz/een.

Poslední aktualizace: 27.9.2017