Centrum pro regionální rozvoj
České republiky

Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

  • Česky
  • Englishzpět

IROP rozdělí 145 milionů korun na modernizaci a stavbu nových učeben

Platnost od - do:
Kategorie:


16.1.2018 - 31.3.2018
Centrum pro regionální rozvoj České republiky
IROP - Integrovaný regionální operační program
Programové období 2014-2020

Integrovaný regionální operační program (IROP) rozdělí mezi osmnáct schválených projektů z výzvy "Infrastruktura pro zájmové, neformální a celoživotní vzdělávání" přes 145 milionů korun z Evropského fondu pro regionální rozvoj (EFRR). Dalších osm projektů za téměř 60 milionů korun bylo zařazeno mezi náhradní projekty.

Díky této výzvě jsou podpořeny projekty obcí a měst, škol a školských zařízení, ale také například knihovna a další zařízení vhodná pro rozvoj zájmového, neformálního a celoživotního vzdělávání. Cílem výzvy je podpora budování a modernizace infrastruktury zájmového, neformálního a celoživotního vzdělávání cizích jazyků, moderních a digitálních technologií, přírodních věd, technických a řemeslných oborů.

Největším projektem je "Zázemí pro vzdělávání na ZŠ Trhový Štěpánov" s dotací 17 milionů korun (EFRR), kde dochází díky půdní vestavbě a dalším stavebním úpravám ke vzniku čtyř moderních učeben ve čtvrtém patře budovy na místě původně nevyužívaných půdních prostor a balkónu. V učebnách budou probíhat například kroužky jako "Malý vědec", "Řezbářský kroužek a práce se dřevem", "Počítačové programy pro žáky druhého stupně" či kroužky angličtiny pro děti prvního i druhého stupně. Dalším úspěšným žadatelem jsou např. Chaloupky o.p.s. s projektem je "Středisko Baliny - centrum pro zájmové, neformální a celoživotní vzdělávání" za necelých 17 mil. Kč (EFRR). Chaloupky jsou obecně prospěšnou společností zabývající se nejen přírodovědným vzděláváním, ale také vzděláváním zaměřeným na životní prostředí, který působí v Kraji Vysočina. Dojde k vybudování tří specializovaných učeben zaměřených na různé oblasti environmentální výchovy (půda, voda, biosféra) a také učebny řemesel na pracovišti Baliny u Valašského Meziříčí.

Společně s výzvou "Infrastruktura pro zájmové, neformální a celoživotní vzdělávání" byla vyhlášena i výzva č. 57 "Infrastruktura pro zájmové, neformální a celoživotní vzdělávání (SVL - sociálně vyloučené lokality)", kde v současné době probíhá hodnocení.

Další finanční prostředky pro rozvoj vzdělávacích aktivit jsou připraveny ve výzvách č. 66 - ITI; 67 - IPRÚ a 68 - CLLD, kde aktuálně jednotlivá města či MAS (místní akční skupiny) vyhlašují své podvýzvy v souladu se schválenými strategiemi pro daná území.

Seznam schválených a náhradních projektů naleznete zde [PDF, 671.43KB].

Poslední aktualizace: 16.1.2018