Centrum pro regionální rozvoj
České republiky

Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

  • Česky
  • Englishzpět

Krajská Výroční setkání IROP zahájil Plzeňský kraj

Platnost od - do:
Kategorie:


22.2.2019 - 31.7.2019
Centrum pro regionální rozvoj České republiky
IROP - Integrovaný regionální operační program
Programové období 2014-2020

Dne 20. února se v Plzeňském kraji uskutečnilo první ze série Výročních setkání Územních odborů Centra s vybranými partnery.  Účastníci se sešli v Penzionu v Oboře v Horšově v bezprostřední blízkosti projektu realizovaného z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) "Výstavba výcvikové stáje pro skot s ukázkovou výrobnou mléčných produktů".

Setkání zahájila ředitelka Územního odboru IROP pro Plzeňský kraj Magda Sýkorová, která představila činnost Centra v roce 2018. Zahájila tak dopolední program, během kterého se prezentovaly projekty spolufinancované z IROP v Horšovském Týně a jeho okolí. Mezi nimi bylo například nové Komunitní centrum, pořízení dopravního automobilu pro JSDHO Postřekov nebo zateplení bytového domu v ulici Karla Čapka. "Na základě prezentovaných projektů bylo patrné, jak je IROP široce zaměřený program. Výběrem projektů, které všechny spadají místem realizace do Horšovského Týna a jeho okolí, jsme chtěli ukázat, že dotace z IROP lze úspěšně čerpat i mimo krajská města," říká ředitelka Sýkorová.

Účastníci setkání měli navíc možnost přímo si prohlédnout jeden z projektů - výcvikovou stáj pro skot ve Střední odborné škole a Středním odborném učilišti v Horšovském Týně. Její otevření se předpokládá v dubnu 2019.

Poslední aktualizace: 25.2.2019