Centrum pro regionální rozvoj
České republiky

Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

  • Česky
  • Englishzpět

Zástupci Centra předali reflexní vestičky dětem z přeloučské školky podpořené z IROP

Platnost od - do:
Kategorie:


8.3.2019 - 31.12.2019
Centrum pro regionální rozvoj České republiky
IROP - Integrovaný regionální operační program
Programové období 2014-2020

Centrum pro regionální rozvoj v letošním roce podpoří bezpečnost dětí darováním reflexních vest do řady mateřských škol v krajích. Všechny tyto školky prošly rekonstrukcí, modernizací nebo rozšířením, které z velké části spolufinancoval Integrovaný regionální operační program (IROP). Prvním z regionů, kde se reflexní vestičky dětem předávaly, byl Pardubický kraj - konkrétně se 6. března dočkali malí školáci z MŠ Za Fontánou v Přelouči.

Vesty dětem předala ředitelka Územního odboru IROP v Pardubickém kraji Lenka Fodorová spolu s pozvanými zástupci Pardubického kraje, starostkou Přelouče Irenou Burešovou a ředitelkou školky Ladislavou Bukovskou.

"Děti každé dopoledne vyrážejí na procházku, a to byl okamžik, na který všichni čekali. Do předání jsme zapojili i přítomné hosty. Děti tak mohli s novými vestičkami rovnou vyrazit ven. My ostatní jsme si mezitím šli prohlédnout novou budovu školky," popisuje akci ředitelka Fodorová.

Cílem akce bylo upozornit nejen na bezpečnost dětí v ulicích, ale i na přínos Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) v regionech.

"Díky IROP byl podpořen i projekt Mateřské školy za Fontánou částkou 18 milionů korun. Byla postavená nová budova školky, kterou může nyní navštěvovat skoro sto dětí - kapacita zařízení se tak zvedla skoro o polovinu," uvedla Fodorová.

Předání reflexních vestiček proběhlo jako součást Výročního setkání s významnými partnery Centra pro regionální rozvoj v Pardubickém regionu. Přelouč byla jako místo setkání vybraná proto, že patří mezi úspěšné žadatele o dotace z IROP a ukazuje, že i menší město může realizovat úspěšné své projekty s podporou z IROP. Vedle MŠ za Fontánou byl v Přelouči díky podpoře IROP postaven i nový přestupní terminál veřejné dopravy a také zde byl zateplen bytový dům.

Kromě Pardubického kraje předají zástupci Centra vestičky i do školek v dalších regionech. O dalších akcích budeme informovat.

Informace k projektu "Dostavba Mateřské školy Za Fontánou v Přelouči"


V rámci hlavních aktivit projektu byla vystavena nová budova pro účely mateřské školy. Jedná se o rozšíření stávajícího provozu o dvě oddělení. Navrhované prostory budovy jsou bezbariérové. Do nového objektu MŠ bylo pořízeno vnitřní vybavení: nábytek, hračky, sportovní náčiní, hudební nástroje, ložní prádlo, ručníky, elektronika apod. Toto vybavení slouží dětem umístěným v nové budově mateřské školy.  Díky projektu se rozšířila kapacita školky o 45 dětí (navýšila se tak z původních 52 na 97 míst). V rámci projektu bylo také vytvořeno šest nových pracovní míst.

Celkové způsobilé výdaje: 20,9 mil Kč

Výše dotace z IROP: 18,6 mil Kč

Poslední aktualizace: 8.3.2019