Centrum pro regionální rozvoj
České republiky

Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

  • Česky
  • Englishzpět

Podívejte se na nové díly pořadu Výleťák zaměřené na projekty administrované Centrem

Platnost od - do:
Kategorie:


23.5.2019 - 30.11.2019
Centrum pro regionální rozvoj České republiky
IROP - Integrovaný regionální operační program
Programové období 2014-2020

V příštích měsících se můžete těšit na celkem osm speciálních dílů pořadu Výleťák, který vás pozve na návštěvu projektů spolufinancovaných z Integrovaného regionálního operačního programu a programu Interreg V-A Česká republika - Polsko. První díl zaměřený na podkrkonošský důl Jan Šverma můžete sledovat už teď. V budoucnu pořad zavítá například do Broumova nebo do česko-polského pohraničí, kde bude představený projekt Železná cyklotrasa.

Pohled do života horníků

Podkrkonoší je vyhledávaným cílem milovníků horských túr. Kromě horských panoramat je ale místní kraj slavný i svou těžební historií. Ačkoliv je většina dolů už uzavřena, stále se tu najdou nadšenci, kteří tyto industriální památky udržují při životě. Jednou z nich je i hornický skanzen v Žacléři, který je spojen s historickým objektem dolu Jan Šverma.

Areál dolu je poslední dochovanou památkou hlubinného uhelného hornictví ve východních Čechách. 47 milionu korun z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) tak pomohlo zachránit vzácnou technickou památku pro další generace. Návštěvníci skanzenu se mohou těšit na ukázky živého důlního provozu. Mají také například možnost se vydat na 52 metrů vysokou těžební věž Jan, která jim poskytne neobyčejný panoramatický výhled na celé Krkonoše.

Informace pro návštěvníky jsou zde.

 

Další díly pořadu sponzorované Centrem pozvou diváky například do Broumova na návštěvu unikátního dřevěného kostelíku na místním hřbitově nebo do impozantního komplexu broumovského kláštera.

Pořad zavítá i do česko-polského příhraničí, kde vznikají projekty spolufinancované z programu Interreg V-A Česká republika - Polsko. Tým Výleťáku například pozve na cyklovýlet po Železné cyklotrase, která spojuje pět českých a polských obcí.

Poslední aktualizace: 3.6.2019