Centrum pro regionální rozvoj
České republiky

Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

  • Česky
  • Englishzpět

Tým Centra pro Teribear naběhal 1400 kilometrů a přispěl tak 43 tisíc na charitu

Platnost od - do:
Kategorie:
17.9.2019 - 31.12.2019
Centrum pro regionální rozvoj České republiky

Centrum pro regionální rozvoj se letos poprvé jako tým zúčastnilo charitativního happeningu Teribear. Desetidenní akce má za cíl pomoci například dětem z dětských domovů, rodinám v nouzi nebo maminkám v azylových domech. Tým Centra společně ušel nebo uběhl celkem 1445,5 kilometrů, což odpovídá 43 000 korun, které poputují na pomoc týraným dětem. Celkově činil letošní výtěžek Teribearu více než 12 milionů korun a ročník překonal všechny předchozí rekordy jak do počtu účastníků (20 tisíc), tak zdolaných kilometrů a vybrané částky.

Tým Centra měl dva výrazné lídry, kteří se po celou dobu pohybovali v čele tabulky: Marka Řičicu (166,5 km) a Davida Kubína (151,5 km). Marka Řičicu k účasti motivoval fakt, že Teribear je doslova pro každého. "Nezáleží na tom, kolik kilometrů člověk zvládne uběhnout, jak rychle nebo jakou technikou. Líbí se mi, že na trase tak potkám seniory, malé děti, maminky s kočárky nebo i lidi o berlích. Každý tak má možnost vydat ze sebe maximum  a každý je tedy vítězem," popisuje atmosféru akce Řičica.

"Sport miluji, a tak jsem ani chvíli neváhal se této skvělé akce zúčastnit," doplňuje "stříbrný" David Kubín. "Líbí se mi, že člověk může pohybem pomoci dobré věci, v našem případě týraným dětem. Mým cílem bylo zvládnout 150 km. Všechny dny byly velmi vysilující, ale díky povzbuzování kolegů a touze metu pokořit, jsem dosáhl svého. Jsem rád, že jsme v trikotu Centra vyběhali tak vysokou částku a doufám, že za rok naběháme minimálně stejně, ne-li více," dodává Kubín.


TERIBEARu se může zúčastnit každý, kdo chce pohybem přispět na dobrou věc - stačí během deseti dnů projít nebo proběhnout vyznačenou trasu na pražském Vítkově. Partneři akce za každý kilometr přispějí třiceti korunami na charitu.

Poslední aktualizace: 24.9.2019