Centrum pro regionální rozvoj
České republiky

Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

  • Česky
  • EnglishCentrum pro regionální rozvoj ČR na podzim 2013 pořádá druhé kolo soutěže s Mapovým serverem CRR ČR a Regionálním informačním servisem. Prostřednictvím soutěže mohou soutěžící putovat po celé České republice a objevovat neznámé kouty naší země.

Soutěž probíhá od pondělí 7. října do pondělí 11. listopadu. Každé pondělí a každý čtvrtek dopoledne je na Mapovém serveru zveřejněna nová soutěžní otázka, kterou lze snadno vyřešit za pomoci našeho Mapového serveru nebo Regionálního informačního servisu. Každé kolo začíná zveřejněním dané otázky a končí zveřejněním následující otázky, poslední kolo končí v pondělí 11. 11. v 11 hodin. Výsledky se vyhlašují každý týden, losování vítězů bude probíhat vždy v úterý za dvě kola předchozího týdne.

Každé soutěžní kolo získá věcné ceny deset soutěžících. Tři vylosovaní získají balíček cen od CRR ČR, dalších sedm soutěžících bude odměněno buzolou. Dohromady tak bude v deseti kolech odměněno až 100 soutěžících. 

Další informace a aktuality o soutěži najdete na našem facebookovém profilu!

Otázky a odpovědi (aktualizováno vždy po skončení daného kola):

1. kolo (7. 10.): Láskov je místo jako stvořené pro zamilované páry. Po které turistické značce se musíte vydat, abyste Láskov při romantickém výletu neminuli? Správná odpověď: žlutá. Výherci balíčků (část emailu před zavináčem): os.ko123, kajulka1998, p.marek.

2. kolo (10. 10.): Název obce Pivín svádí k různým domněnkám, co je nejoblíbenější činností tamních občanů. A možná to nebude daleko od pravdy, vždyť obec se může pochlubit i oceněním za společenský život v rámci soutěže Vesnice roku. Ve kterém roce obec toto ocenění obdržela? Správná odpověď: 2006. Výherci balíčků (část emailu před zavináčem): zilvarova.j, sarka.vajnerova, alenek.

3. kolo (14. 10.): Poctiví jézeďáci z Hoštic u Volyně, to je pojem až v daleké Itálii. Na kolika hektarech orné půdy ale v Hošticích hospodaří? (celková plocha orné půdy v katastru Hoštic v hektarech, číslem). Správná odpověď: 87. Výherci balíčků (část emailu před zavináčem): martey, charlie.v, lida.michalova.
 
4. kolo (17. 10.): Čas od času by se asi každý z nás nejradši zahrabal aspoň na chvíli do nějakého doupěte. Klid, mír a chlácholivé přítmí, jaké nabízejí leda tak zatažené žaluzie po prohýřené noci. Někteří z nás ale mají to štěstí, že žijí v Doupěti trvale. Kolik takových lidí je? (počet obyvatel obce Doupě, zaokrouhlený na celé stovky, číslem). Správná odpověď: 100. Výherci balíčků (část emailu před zavináčem): petr/fajkus, lpilatova, jan.spacir.

5. kolo (21. 10.): Na okraji Českého lesa se nachází obec Pelechy. A pokud místní potřebují něco vyřídit na tamním úřadě, z pelechu opravdu spěchat nemusí. V kolik hodin a jaký den otevírá obecní úřad Pelechy? (den a hodina otevření úřadu na dvě místa bez interpunkce, např. pondělí 06). Správná odpověď: úterý 19. Výherci balíčků (část emailu před zavináčem): kikimiki, josefbina19, l.mrkvova.

6. kolo (24. 10.): Jak vysoko je to v České republice na Onen Svět? (nadmořská výška nejvyšší české lokality jménem Onen Svět v metrech, číslem). Správná odpověď: 775m. Výherci balíčků (část emailu před zavináčem): marie.vujtkova, jitkakoma, adelschan.

7. kolo (28. 10.): V nejsevernějším výběžku Moravy se v Rychlebských horách nachází evropsky významná přírodní lokalita, které dominují smíšené jasanovo-lužní lesy. A podle názvu také jeden vodní živočich. Který? Správná odpověď: rak. Výherci balíčků (část emailu před zavináčem): honzahol, aneta.pustkova, KubiK881.
 
8. kolo (31. 10.): Jak je dlouhá Šukačka? (zaokrouhleno na celé kilometry, číslem). Správná odpověď: 3. Výherci balíčků (část emailu před zavináčem): mariechumlenova, mm-astro, radomir.smetak.
 
9. kolo (4. 11.): Jen málokterá lokalita je tolik proslulá slivovicí jako Vizovice. I přes náklonnost regionu k ostré vodě je ale i tady hustý automobilový provoz. Kolik osobních automobilů vyjede průměrně za 24 hodin z Vizovic po komunikaci č. 69 směrem na Vsetín? (zaokrouhleno na celé tisícovky, číslem). Správná odpověď: 6000. Výherci balíčků (část emailu před zavináčem): tereza-s (jediná správná odpověď).
  
10. kolo (7. 11.): Každoročním koloritem televizních Vánoc jsou pohádky a spolu s nimi i Pavel Trávníček jako princ bojující o srdce Popelky. Trávníček ale najdeme také na mapě České republiky. Která řeka protéká v jeho blízkosti? Správná odpověď: Mohelka. Výherci balíčků (část emailu před zavináčem): kamil.jiranek, lkvejr, katka.vor.