Centrum pro regionální rozvoj
České republiky

Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

  • Česky
  • EnglishNovinky

10.8.2017

Panelové šetření - revize spotřebitelského práva EU

Dotazník je určen pro malé a střední firmy, které (přeshraničně) obchodují on-line nebo provozují on-line tržiště a prodávají koncovým zákazníkům. Vztahuje se tedy na ně právo EU o ochraně spotřebitele.

17.7.2017

Příprava nového balíčku mobility

Dne 31. 5. 2017 představila Evropská komise návrh nového balíčku mobility, který doporučuje řadu změn v oblasti silniční dopravy.

17.7.2017

Evropský portál investičních projektů

Portál slouží od poloviny roku 2016 jako on-line platforma pro zviditelnění evropských investičních projektů. Předkladatelé projektů zde mohou zaregistrovat svůj projekt a zvýšit tak jeho viditelnost pro mezinárodní investory, aby získali potřebné finanční prostředky. Investoři hledající příležitosti mohou naopak na tomto místě snadno získat veškeré informace o připravovaných projektech.

9.8.2017

Jak správně přeshraničně poskytovat služby a vysílat pracovníky poradí nová publikace EEN

Publikace "Jak správně přeshraničně poskytovat služby a vysílat pracovníky" je zaměřena především na přeshraniční poskytování služeb, ale věnuje se také obecně právním a daňovým otázkám spojeným s danou problematikou. Podává základní přehled o tom, jak postupovat ve velice konkrétních případech a také díky velkému množství odkazů na konkrétní formuláře a zdroje důležitých informací umožňuje rychle najít a uplatnit správný postup.

Archiv novinek