Centrum pro regionální rozvoj
České republiky

Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

  • Česky
  • Englishzpět

Mise německých řemeslníků na české veletrhy

Platnost od - do:
Kategorie:
10.2.2017 - 31.3.2017
EEN - Enterprise Europe Network

Mise německých řemeslníků na veletrhy: Cesty dřeva, FOR PASIV, Střechy, Řemeslo, PURPO 2017

Enterprise Europe Network (EEN) při Centru pro regionální rozvoj České republiky organizovalo ve spolupráci s ABF, a.s. a Střechy Praha s.r.o. misi německých podnikatelů na únorové řemeslné veletrhy, které se konaly na výstavišti PVA Expo Praha v Letňanech.

Hlavním zahraničním partnerem projektu bylo EEN při řemeslné komoře Handwerkskammer Dresden, jejíž členové mají dlouhodobě velký zájem o spolupráci s českými řemeslnými firmami a dodavateli stavebních materiálů.

Do podnikatelské mise se přihlásilo 10 účastníků z Drážďan a okolí. Nejvíce byli zastoupeni tesaři a truhláři, výrobci dřevěných konstrukcí, oken a dveří, pergol, zimních zahrad, teras, saun. Na veletrh se přijel podívat např. i výrobce dětských hřišť, či expert zaměřený na posouzení kvality dřeva.

Po úvodním kole dvoustranných česko-německých jednání, němečtí podnikatelé navštívili veletrh, kde hledali nové partnery pro své podnikání; zejména pily a dodavatele surového dřeva vhodného pro tesaře a truhláře, ale i další menší firmy: tesaře a truhláře - subdodavatele pro své realizace v Německu. Účastníci oceňovali zejména profesionální zaměření veletrhu, kde získali dobrý přehled o situaci v těchto řemeslných oborech v Česku a odnášeli si i zajímavé kontakty na přítomné vystavovatele. Někteří si s sebou odváželi i vzorky střešní krytiny či dřeva a hned na místě se domlouvali s vystavovateli o cenových, technických a dalších aspektech možné vzájemné spolupráce. Organizátoři zajistili profesionální tlumočení, tím byla překonána možná počáteční česko-německá jazyková bariéra.

EEN při Centru pro regionální rozvoj České republiky již před akcí kontaktovalo vhodné české firmy a zajistilo česko-německé schůzky během veletrhu. Němečtí účastníci byli velmi spokojeni s návštěvou a oba partneři EEN se domluvili na opakování podobné podnikatelské mise na řemeslné veletrhy i v roce 2018.

   

Poslední aktualizace: 10.2.2017