Centrum pro regionální rozvoj
České republiky

Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

  • Česky
  • Englishzpět

EEN pomáhá i malým začínajícím firmám

Platnost od - do:
Kategorie:
16.1.2018 - 28.2.2018
EEN - Enterprise Europe Network

Enterprise Europe Network při Centru pro regionální rozvoj České republiky (EEN - Centrum) pořádá od roku 2013 obchodní jednání pro stavební firmy při veletrhu FOR ARCH. Hlavními partnery akce jsou Řemeslná komora Drážďany a ABF, a.s.

Cílem obchodních jednání, která organizuje EEN, je umožnit malým a středním podnikům z celé Evropy navázat spolupráci se zahraničními partnery. Tyto obchodní schůzky (nebo také kontraktační či matchmakingová jednání, brokerage events) probíhají nejčastěji v rámci mezinárodních veletrhů a pokrývají mnoho sektorů činnosti. Předem se zaregistrujete na webových stránkách, kde si pak také vybíráte partnery pro jednání. Harmonogram schůzek obdržíte předem. Obchodní jednání tak představují efektivní cestu k navázání nové spolupráce: setkáte se se správnými lidmi (novými zákazníky, obchodními a výrobními partnery) na správném místě (veletrh).

Jedním z účastníků je i firma BIMTech s.r.o., která se obchodních jednání při FOR ARCHu pravidelně účastní od roku 2015. Cílem firmy je vytvořit databázi stavebních výrobků vyráběných různými firmami, přičemž tato databáze (freeware) je pak volně k dispozici stavebním projektantům a inženýrům na stránkách www.bimtech.cz.

BIMTech byla založena na podzim roku 2015. Krátce po svém založení se firma na veletrhu FOR ARCH za asistence EEN - Centra zúčastnila svých vůbec prvních obchodních jednání. Nejprve si dohodla schůzky pouze s českými firmami. Již při nich vyšly najevo první nedostatky databáze, nicméně nápad a záměr byly správné. Ze čtyř schůzek, které BIMTech absolvoval, došlo v jednom případě k dohodě o spolupráci, a to s významným evropským výrobcem topných panelů pro domácnost i průmyslové objekty.

Během roku 2016 BIMTech pracovala na vylepšeních své databáze a zároveň do ní vkládala další účastníky, například výrobce izolací a plastů, oken, betonu nebo barev a nátěrů. A samozřejmě se na podzim opět účastnila obchodních jednání při veletrhu FOR ARCH, opět organizovanými EEN - Centrem.

V roce 2017 se BIMTech zúčastnila obchodních jednání při veletrhu FOR ARCH, tentokráte to však bylo poprvé, kdy měla schůzky i se zahraničními firmami. Předtím byly potřeba další úpravy a vylepšení databáze a nezbytná byla i příprava jazykových verzí v angličtině a němčině. Oproti původní verzi z roku 2015 umí dnešní verze databáze vypočítat vlastnosti projektovaných staveb, projekt dokáže porovnat i z hlediska technických norem, nabízí 3D modelování; samozřejmostí je kompatibilita s tradičními technickými a plánovacími programy typu AutoCAD, ArchiCAD, Revit nebo SketchUp.

Dosavadní úspěch firmy BIMTech naznačuje, že obchodní jednání jsou přínosná i pro nové malé firmy s originálním nápadem, které ale teprve hledají své místo ve světě podnikání. Vyzkoušet si ostrá obchodní jednání při minimálních nákladech a rozšiřovat své podnikání do zahraniční až poté, co si firma na domácím trhu otestuje, že její produkt je konkurenceschopný, jsou neocenitelné zkušenosti.

Obchodní jednání při tomto veletrhu a v již osvědčeném formátu bude EEN - Centrum s dalšími partnery pořádat i v roce 2018. Pro více informací se podívejte na web obchodních jednání při veletrhu FOR ARCH 2017 na forarch2017.talkb2b.net.

Poslední aktualizace: 16.1.2018