EU-OSHA ocenila činnost EEN při Centru v oblasti BOZP

4. 10. 2021

… A vítězem hlavní Ceny Enterprise Europe Network (EEN) za propagaci bezpečnosti a ochrany zdraví při práci je – Marie Pavlů z EEN při Centru pro regionální rozvoj České republiky! Tato slova zazněla při udělování hlavní ceny Evropské agentury pro bezpečnost a ochranu zdraví při práci (EU-OSHA) během Výroční konference sítě EEN ve Stuttgartu dne 29. 9. 2021. Cena se udělovala na základě předložených projektů.

Český projekt není jen oceněním jedné osoby, ale ukázal, jak se celá síť EEN v ČR vypořádala s novými podmínkami v oblasti bezpečnosti a ochrany zdraví při práci v zatím bezprecedentní covidové pandemii. Uspěl tak nejlépe ve všech kritériích, jak zdůraznila i Natalia Martínez Páramo z Evropské komise. A to hlavně proto, že se ho neúčastnilo jen jedno, nýbrž všech 6 pracovišť EEN v ČR:  EEN při Centru například věnovalo několik z pravidelných webinářů tomuto tématu, všichni partneři upozorňovali firmy na další akce a semináře, na články a výukové materiály, poskytovali firmám zázemí a důležité poradenství i při vysílání pracovníků do jiných zemí, v nichž se opatření pro bezpečnou práci v covidové době lišila, snažili se také dávat návodné informace, jak si udržet fyzické a duševní zdraví během posledních téměř dvou let.

EU-OSHA je nejen partnerem sítě EEN, ale Marie Pavlů je jejím Ambasadorem pro EEN v České republice a koordinátorem všech aktivit v této oblasti, a to již od založení sítě EEN v roce 2008. Během uplynulých dvou let EU-OSHA zpracovala řadu návodných materiálů a během covidové pandemie publikovala užitečné informace, které byly přístupné firmám i přes web sítě EEN v ČR a weby jednotlivých partnerů.

Ale tato cena nebyla jedinou, kterou si Marie Pavlů ze Stuttgartu odvážela. Překvapení pro ni i pro účastníky konference bylo udělení další, tentokrát Osobní ceny EU- OSHA za „kreativitu a skutečnou vášeň pro realizaci projektů“ v letech 2009 – 2021. Blahopřejeme!

Webové stránky EU-OSHA

Další aktuality

zobraz všechny