Mise německých firem na veletrh FOR BIKES (tisková zpráva)

1. 4. 2022

Dne 25. března 2022 se uskutečnila mise německých firem na veletrh FOR BIKES v Praze. Na misi spolupracovali členové sítě Enterprise Europe Network (EEN) při Centru pro regionální rozvoj České republiky a při Handwerkskammer Dresden, a také OHK v Děčíně, přičemž zástupce OHK Děčín reprezentoval několik českých středních škol, které mají zájem o spolupráci s německými firmami. Do akce byla také zapojena společnost ABF, a.s., organizátor veletrhu, který poskytl prostory k jednání a připravil občerstvení pro zúčastněné firmy. Spolupráce se všemi partnery probíhala – jako obvykle – výborně, a nezbývá, než všem poděkovat.

Mise se účastnily tři německé firmy zabývající se systémy na odstavení kol, výrobou elektrokol či výrobou kamer, které umožňují sběr a zpracování dat pro cyklistickou infrastrukturu. Na české straně se zapojilo šest firem, které vyrábějí jízdní kola, speciální kola a tříkolky pro handicapované, dodávají komponenty pro jízdní kola jako jsou pedály, světla či sedla, speciální ráfky a výplety do kol nebo vyrábějí stojany a závěsy na jízdní kola.

Nejdříve se představili zástupci všech českých a německých firem a uvedli, o jaký druh spolupráce by měli zájem. Poté probíhaly krátké dvoustranné schůzky, na nichž zúčastnění mohli dohodnout možnou budoucí spolupráci. Je potěšitelné, že již v této fázi došlo ke dvěma dohodám o následné kooperaci. Na závěr mise si účastníci prohlédli veletrh, přičemž došlo k řadě neformálních schůzek i přímo na stáncích.

Informace o mezinárodních obchodní jednáních, která pořádá EEN při Centru pro regionální rozvoj České republiky i o dalších službách sítě, naleznete na webové stránce:  www.crr.cz/een.

Více informací podá Ing. Eva Hrubešová, tel.: 225 855 312, e-mail: eva.hrubesova@crr.cz .