IROP TOUR míří do cílové rovinky

11. 5. 2022

Jak efektivně využít evropské fondy?

Poradí semináře IROP TOUR

Zhruba 118 miliard korun rozdělí Integrovaný regionální operační program do roku 2027. První výzvy by se měly vyhlašovat v druhém čtvrtletí letošního roku. A právě proto připravilo Centrum pro regionální rozvoj České republiky (Centrum) sérii padesáti informativních seminářů pro potenciální žadatele. Do konce IROP TOUR se jich uskuteční ještě jedenáct.

Jaké výzvy lze očekávat, pro které žadatele, ve kterých oblastech, ale také informace o tom, jak efektivně o evropské peníze v rámci IROP žádat a jaké projekty předkládat. To vše by se měli žadatelé dozvědět na seminářích Centra.

“Cílem Centra je být otevřeným a vstřícným úřadem. Nečekáme, až za námi žadatelé přijdou, ale jdeme za nimi. IROP TOUR je toho dobrým příkladem. Díky tomu, mají zájemci v městech a krajích po celé České republice možnost získat přesné, úplné a aktuální informace. Zároveň poskytujeme rozsáhlou poradenskou podporu na pobočkách ve všech krajích. Plně funkční je také elektronický Konzultační servis. Ten je uživatelsky přátelský a zájemcům usnadní a urychlí získávání informací a zodpovězení dotazů k připravovaným projektům,“ říká generální ředitel Centra pro regionální rozvoj České republiky Zdeněk Vašák

V rámci IROP TOUR získalo informace už přes 800 účastníků, kteří ho navštívili na různých místech republiky.

Podle Lenky Fodorové, ředitelky pobočky pro Pardubický kraj, kde IROP TOUR v dubnu odstartovala, je zájem o aktuální informace k přípravě IROP 2021-2027 opravdu veliký. „Účastníci seminářů zejména uvítali komplexní informace k jednotlivým oblastem podpory i možnost osobních konzultací připravovaných projektových záměrů. Nejvíce se ptali na oblast vzdělávání a možnosti navýšení kapacity mateřských škol a případnou podporu základních uměleckých škol. Dále se zajímali o sociální služby a to, zda bude možné financovat domovy pro seniory. Hodně dotazů také směřovalo k nově podporovaným oblastem. Hlavně šlo o oblast revitalizace veřejných prostranství a možnosti podpory turistických informačních center,“ říká o dosavadních zkušenostech s průběhem IROP TOUR Lenka Fodorová.

Na zbývající akce IROP TOUR se zájemci můžou registrovat prostřednictvím internetových stránek Centra. Tam je také kalendář akcí, pozvánka a program k jednotlivým seminářům a další užitečné informace. Účast na seminářích je bezplatná.