MMR: Základní školy v uhelných regionech získaly z IROP 707 milionů

4. 2. 2021

Více než 707 milionů rozdělil Integrovaný regionální operační program (IROP), který spravuje Ministerstvo pro místní rozvoj, ve výzvě „Infrastruktura základních škol pro uhelné regiony“ základním školám v uhelných regionech. Podpořeno bylo všech 87 úspěšných projektů.

„Původně jsme měli připraveno 265 milionů korun, ale vzhledem k enormnímu zájmu žadatelů jsme v IROP přistoupili k tzv. přezávazkování. Vypočetli jsme očekávané úspory ze stávajících projektů, abychom mohli podpořit všechny úspěšné projekty základních škol, což se nám podařilo,“ říká ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.
 
V žádostech o dotaci bylo zaregistrováno 118 projektů v hodnotě 920 mil. KčVýzva byla určena pro tzv. „uhelné regiony“, tedy Moravskoslezský, Ústecký a Karlovarský kraj. Doplňuje tak program RE:START Ministerstva pro místní rozvoj, jehož cílem je napomoci těmto strukturálně postiženým regionům k jejich obnově.
 
Podpořené projekty jsou zaměřeny na modernizaci a rozvoj odborného vzdělávání na základních školách. Může se jednat o výstavbu nebo modernizaci odborných učeben zaměřených na digitální technologie, technické a řemeslní obory, cizí jazyk a přírodní vědy.
 
Příkladem podpořeného projektu je „Podpora přírodovědného, jazykového a IT vzdělávání na 6. ZŠ Cheb“, který předložilo město Cheb. Díky projektu budou vybaveny počítačová učebna, multimediální jazyková učebna a dvě přírodovědné učebny. IROP podpoří projekt částkou téměř 13,8 mil. Kč.
 
Seznam podpořených projektů naleznete zde.

Tisková zpráva Ministerstva pro místní rozvoj ČR