Naučná stezka Olšina je vítězem soutěže Dřevěná stavba roku 2021

30. 4. 2021

Naučná stezka Olšina se stala vítězem veřejného hlasování v soutěži Dřevěná stavba roku 2021 v kategorii „Velké dřevěné konstrukce – realizace“ a Návštěvnické středisko Olšina získalo třetí místo od odborné poroty v kategorii „Dřevěné budovy – realizace“, kterou vyhlašuje každoročně Nadace dřevo pro život.

Cílem nadace je podporovat využívání dřeva jako významné obnovitelné suroviny. Gratulujeme! Stezka, byla realizována v rámci programu: Interreg V-A Rakousko – Česká republika.   Tato stezka byla otevřena v minulém roce a vede kolem rybníka Olšina na Šumavě. Vojenské lesy a statky ČR vybudovali na místě, které bývalo až do roku 2016 součástí vojenského újezdu Boletice, sedm kilometrů dlouhou naučnou stezku. Stezka se stala okamžitě velkým turistickým lákadlem. Zejména děti nadchne chůze po povalových chodnících, umělý ostrov s přívozem nebo obří dřevěné hnízdo.  

V současné době je stezka zavřena do 15. června. Na stezce probíhají úpravy, aby byla připravena na novou letní sezónu. Pokud během prázdnin plánujete dovolenou v blízkosti Lipenské přehrady, nezapomeňte využít tento tip na výlet. https://www.at-cz.eu/cz/ibox/po-2-zivotni-prostredi-a-zdroje/atcz182_po-stopach-jc-hr-spurensuche-sb-oo