Poslechněte si 11. díl podcastu Toulky pohraničím

11. 8. 2022

Přeshraniční program INTERREG ČESKO – POLSKO si pro vás připravil již 11. díl podcastu, v němž zavítáme do polské obce Mezilesí (Międzylesie). Ta zaujme svou bohatou historií i krásnými turistickými stezkami.

Tematické zaměření podcastu Toulky pohraničím je velmi rozmanité a na své si tak přijde opravdu každý. Vybraní hosté vám představí zajímavosti z česko-polského pohraničí a přiblíží vám zdejší život spolu s místními zvyky či tradicemi. Objevujte s námi zapomenutá místa, která by neměla uniknout vaší pozornosti.

O přeshraniční spolupráci i dalších záležitostech se v tomto díle rozpovídal starosta Mezilesí Tomasz Korczak. Přívětivá poloha blízko hranic totiž Mezilesí umožnila realizovat celou řadu přeshraničních projektů, které značně podpořily turistickou atraktivitu celého regionu. Mezi hlavní lákadla patří např. hustá síť pěších i cyklistických stezek, které z oblasti činí ideální destinaci pro aktivní dovolenou. Vyznavači horské turistiky si navíc mohou toulky po okolní malebné krajině zpestřit výšlapem na nedaleký Králický Sněžník.

Poslechněte si 11. díl podcastu již teď.

I posluchači s touhou po adrenalinovém zážitku by však měli zbystřit. Řeč v tomto díle podcastu bude totiž i o stezkách singletrack, na jejichž realizaci se česko-polský INTERREG v rámci rozvoje turismu taktéž podílí. Nakonec se dozvíte, jaké plány má česko-polská spolupráce do budoucnosti a na co se můžeme v pohraničí těšit již v blízké době. Všechny díly podcastu naleznete zde.

Prohlédněte si další povedené projekty z česko-polského pohraničí.

Centrem spravovaný program INTERREG ČESKO – POLSKO již mnoho let přispívá k rozvoji příhraničních regionů a pomáhá tak zvyšovat zdejší kvalitu života. V novém programovém období 2021–2027 obdržel finanční alokaci ve výši 167 mil. eur, díky čemuž podpoří financování projektů hned v několika oblastech. Odstraňování bariér a překračování hranic na česko-polském pomezí tak bude nadále pokračovat.