Projekty financované z IROP získaly ocenění v soutěži Egovernment The Best 2019 – nejzajímavějších projektů elektronizace veřejné správy v ČR

2. 12. 2019

Jedním ze specifických cílů, kam směřuje podpora z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP), je e-Government, pro který je určeno celkem 9 mld. Kč z Evropského fondu pro regionální rozvoj. Projekty e-Governmentu nejenom mění fungování veřejné správy a eliminují méně pozitivní zkušenosti s úřady, ale některé projekty se díky své zajímavosti účastnily 14. ročníku soutěže Egovernment The Best 2019, kterou tradičně připravil Magazín Egovernment. Vyhlášení výsledků soutěže se uskutečnilo začátkem týdne během slavnostního večera v Obecním domě v Praze.

„Těší mě, že projekty financované z Integrovaného regionálního operačního programu přispívají ke zlepšení fungování veřejné správy v ČR a o to víc mě těší, když přínos zrealizovaných projektů ocení i odborníci z oblasti e-Government a IT,“ řekl náměstek ministryně pro místní rozvoj Zdeněk Semorád.

Do letošního ročníku v rámci čtyř kategorií bylo přihlášeno celkem 33 projektů, z toho 3 projekty byly financovány z IROP. Vítězem soutěže v kategorii Obce se stal projekt „Moderní elektronický úřad“, který snižuje administrativní zátěže občanů i pracovníků Městského úřadu Svitávka a posiluje transparentnost transakcí. Druhé místo v kategorii Kraje získal projekt „Evidenční systém sbírkových předmětů Zlínského kraje“, který usnadňuje aktivity paměťových institucí v oblasti sbírkotvorné činnosti a třetí místo ve stejné kategorii získal projekt „Systém pomoci na vyžádání“ pro podporu operačního řízení během poskytování včasné a kvalitní přednemocniční péče obyvatelstvu v Moravskoslezském kraji. Podrobnosti o  uvedených vítězných projektech z IROP najdete zde.

Realizace projektů v oblasti e-Egovernment přispívá ke snížení byrokratické a administrativní zátěže elektronizací procesů či ke zvýšení důvěry vůči elektronickým transakcím. Zajímavé projekty elektronizace veřejné správy zrealizované v ČR prezentuje Magazín Egovernment, čímž inspiruje ostatní potenciální realizátory.